Komentovaná prohlídka Litomyšle, audioprůvodce městem, bezbariérová trasa

Informační centrum Litomyšl nabízí komentované prohlídky města pro skupiny i jednotlivce.

Rezervace prohlídek v Infocentru Litomyšl, Smetanovo náměstí 72, 570 01 Litomyšl Tel. 461 612 161,
e-mail: ic@litomysl.czwww.ticlitomysl.cz

 

 
Prohlídka historickým jádrem města
 

S průvodcem začíná většinou u Morového sloupu na Smetanově náměstí, naproti našemu informačnímu centru (Smetanovo náměstí 72, Litomyšl). Průvodce seznámí skupinku s historií a současností města.  Dále pak pokračují prohlídkou Smetanova náměstí, Radniční věže, Domu u Rytířů, památníku B. Smetany, Smetanova domu, Toulovcova náměstí, sochy A. Jiráska, budovy Regionálního muzea, Piaristického kostela, koleje, Klášterních zahrad. Prohlídka města nezahrnuje vstup do objektů. Vedení prohlídky a sraz s průvodcem je možné individuálně přizpůsobit požadavkům skupiny. Většinou se prohlídka zakončí na zámeckém návrší, kde skupiny pokračují navazujícími prohlídkami např. zámku, Rodného bytu B. Smetany, Muzea domečků, panenek a hraček…


Prohlídka trvá cca 80 minut a je možné ji běžně zajistit v Čj, Nj a Aj. Po domluvě a včasné rezervaci také v těchto jazycích: Fj a Rj.


DSC0012DSC0084DSC0104

 
Prohlídka zaměřená na moderní architekturu
 

Ne nadarmo je Litomyšl nazývána moderním historickým městem. V malém desetitisícovém městě Vám můžeme nabídnout spousty moderní architektury od významných architektů. S průvodcem obejdete nejznámější moderní architekturu v centru města a nejbližším okolí, uvidíte mj. Nový kostel církve bratrské od architekta Fránka, Městský bazén – arch. Novák, Letní stadión – arch. Burian, Křivinka, Nábřeží řeky Loučné, regionální muzeum, Zámecký pivovar – arch. Pleskot, Nová městská síň – arch. Burian, revitalizace Piaristického chrámu - arch. Štěpán, Klášterní zahrady dle projektů arch. Z. Sendlera, Květa a Babky, revitalizace zámeckých hospodářských budov arch. Hradeckého, Šépky, Hájka...


Prohlídka trvá cca 2 hodiny.


pristavbaArchBazenVopalka014

 
Prohlídka „Po stopách Židů v Litomyšli“
 

Zažijete poutavý výklad, navštívíte místa, kde působili Židé, kde žili, měli své obchody. Zastavíte se u památníku litomyšlských obětí holocaustu, v místě kde stávala šedesát let litomyšlská synagoga. Průvodce Vás může nasměrovat i na židovský hřbitov, který se nachází za městem a kam se můžete vydat na příjemnou procházku po skončení prohlídky.


Prohlídka trvá cca 1,5 - 2 hodiny.


20200611142319202006111422481470916605367

 

 


 

Audioprůvodce

Pro jednotlivce nabízíme také možnost zapůjčit si přímo v infocentru audioprůvodce s prohlídkou města. Audioprůvodce je k dispozici v těchto jazycích – Čj, Nj a Aj.
Výpůjční doba audioprůvodce je až 5 hodin.

 


 

Ceník prohlídek města a zapůjčení audioprůvodce ke stažení zde.

 


 

bezbarierovy_mensikočárek_mensiV rámci česko-polského projektu "Překračujeme hranice" jsme
spolupracovali na vytvoření bezbariérové trasy na prohlídku Litomyšle. 

 

Dokument s popisem trasy je ke stažení zde.